Kotárfest 2019

Tímto si Vás opět dovolujeme po roce pozvat do ...

25. 11. 2019 >

Výzva

Opět zveřejňujeme tuto výzvu:Vážení členové (a ...

5. 11. 2019 >

Kotárfest 2018

Tímto si Vás opět dovolujeme po roce pozvat do ...

12. 12. 2018 >

NELEŇ! 2015

8. 10. 2015

Neleň! 2015


Hlavně nelenit, to je cílem nového multižánrového festivalu pro širokou veřejnost, který proběhne o víkendu 17. a 18. října ve Slavičíně.
Projekt připravují mladí lidé ze Slavičínska, kteří si kladou za cíl ukázat, že i přes roztříštěnost kraje do malých měst a vesnic a jeho časté podceňovaní ze strany metropolí, je tento region plný zajímavých a úspěšných lidí. Velké cíle a sny mohou být díky předsudkům na maloměstě lehce potlačeny, ale i tak existuje celá řada jedinců, která se nenechá odradit. Neleň! chce bourat tyto stereotypy a předat zkušenosti a inspiraci.

Dvoudenní program zahrnuje přednášky a diskuze s mladými osobnostmi napříč obory jako jsou architektura a stavitelství, věda a výzkum, humanitní a společenské vědy, umění a také nové technologie. Návštěvníci se tak mohou těšit na diskuzi s částicovou fyzičkou a molekulárním biologem, prezentaci humanitárního projektu v Kongu nebo informace o nových trendech ve vývoji aplikací. Program dále zahrnuje workshopy a praktické ukázky, od výroby betonových květináčů, přes ukázku izolace DNA až po bubenický workshop. Akci bude doprovázet hudební program nadějných kapel české nezávislé scény - Kalle, Neřvi mi do ucha nebo Prodavač.

Během festivalu se představí zejména mladí lidé ze Slavičína a jeho okolí, to však neznamená, že by byla akce zaměřena pouze na toto město. Možností setkat se a diskutovat s inspirativními osobnostmi z tak pestré škály oborů přece jen není mnoho. Starší generace zase jistě ocení činorodost nastupující generace. I na maloměstě přece může vzkvétat kulturní a občanský aktivismus, zvláště pokud je cítit podpora ze strany města a kraje.

Neleň a přijď 17. a 18. 10. na Sokolovnu ve Slavičíně!    

Neleň! 2015

17. – 18. října 2015 vstup zdarma Sokolovna Slavičín a její přilehlé okolí, Horákova vila ve Slavičíně

Kompletní program a více informací naleznete v příloze, na našich stránkách a facebookovém profilu: 

www.nelen.cz

www.facebook.com/nelenfestival

Za pořadatele Neleň! Jana Fryzelková

Hlavní řešitel projektu:
Michal Filák
michal.filak@gmail.com
+420 739 656 660

PLAKÁT:

comments powered by Disqus