Přerušení členství

26. 11. 2009

od začátku fungování sdružení máme možnost, kterou většina komerčních poskytovatelů, ani ostatních sdružení neumožňuje, a to možnost členství přerušit.
Má to ale pochopitelně jakési pravidla:

Pokud pojedete např. na 1/2 roku do zahraničí, je možné napsat e-mail na podporu a požádat o přerušení členství a po tuto dobu se Vám nebudou strhávat členské příspěvky. Samozřejmě, že kredit nesmí být v mínusu!

Aby nedocházelo k neúplným informacím a zmatkům prosíme napište do e-mailové zprávy:

  1. KDO JSTE (jméno, příjmení a potom třeba adresu s č.p., telefon uvedený v naší databázi, nebo jiné info, podle kterého by jsme Vás mohli identifikovat)
  2. OD KDY chcete členství přerušit (datum)
  3. DO KDY chcete členství přerušit (datum)

Na dobu neurčitou to možné není - minimální možná doba přerušení členství je jeden měsíc a maximální dva roky.
(Stejně tak naopak, pokud si členství jen občas "zapínáte" je minimální doba měsíc)
Pokud po dvou letech nechcete své členství rušit a chcete přerušit na další období, je třeba abyste byli alespoň 3 měsíce aktivní (v případě kreditu 0 Kč tzn. zaplatit příspěvky na 3 měsíce - 480 Kč).
Taky doba po sobě jdoucích (navázaných) přerušení nesmí překročit dobu dvou let.

To, že to má být oznámeno e-mailem má svůj důvod - mělo by to být zpětně dohledatelné, což u osobního kontaktu, nebo telefonátu dost dobře nejde. ... takováto informace se totiž ráda zapomíná a potom se ten dotyčný přerušený člen diví, že se mu opět strhávají příspěvky a má kredit opět v mínusu, když si to přece přerušoval... :)

Přerušení je třeba nahlásit předem, zpětně to uplatňovat pochopitelně nelze.
Po dobu přerušení členství se Vám samozřejmě členské příspěvky nestrhávají, ale Váš kredit ve Freenetisu by neměl být v mínusu.

comments powered by Disqus